Шефът на столичното РЗИ подаде оставка

Политика за бисквитки

Директорът на Столичната регионална здравна инспекция д-р Данчо Пенчев е подал оставка. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на здравеопазването. Това е станало по време на разговор между Пенчев и министъра на здравеопазването.

Министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов е приел оставката.  

Към този момент не се съобщават мотивите за оставката, но вероятно става въпрос за отменените карантини на премиера Бойко Борисов и президента Румен Радев. И двамата бяха контактни със заразени и след като тестовете им бяха отрицателни, здравните власти им свалиха карантината с обяснението, че подобно изключение се допуска при хора, чиято обществена дейност е важна и крайно необходима. Впоследствие Борисов се оказа заразен, а Радев е с отрицателен тест. Възприетият в момента общ принцип на действие е болни от ковид да бъдат карантинирани за минимум 14 дни, а на контактни лица - за десет дни. Свалената преждевременно карантина на двамата първи държавници у нас предизвика множество коментари за прилагане на двоен стандарт.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Успешните лидери са любопитни. Ето как да вземете пример от тях
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Иран: Преговорите със САЩ не могат да напреднат без мир в Ливан
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
Боложан е преизбран начело на НЛП, партията затяга вътрешната дисциплина и изключва опозиционни фигури
На днешната дата, 22 юни. Рождениците днес