Теленор изпрати "Отбора на надеждата" на Мондиал в Осло

Теленор изпрати Отбора на надеждата на Мондиал в Осло

С пожелание за успех и 4G смартфон за всеки играч, Теленор изпрати „Отбора на надеждата“ на предстоящото Световно първенство по футбол за бездомни хора. Необичайният мондиал, който тази година се провежда в Осло, започва днес и ще продължи до 5 септември.

За шеста година Теленор е генерален спонсор на българския „Отбор на надеждата“, който е част от световната инициатива за социална интеграция на младежи в неравностойно положение на фондация Homeless World Cup и се осъществява от Спортс Мениджмънт България.

„За нас няма съмнение, че отборът ще се представи достойно. Тези млади хора са постигнали много, въпреки трудностите, те вече са победители. От името на всички служители в компанията им пожелавам успех, както на предстоящото първенство, така и в предизвикателствата извън футбола“, каза Ирина Василевска, главен директор „Корпоративна политика“ на Теленор. Тя получи от отбора специален подарък за Теленор - футболна топка с автографи от играчите.

Шампионатът ще бъде шести за българския тим, който през 2015 г., в Амстердам, отбеляза най-доброто си представяне, като завърши на девето място в крайното класиране от общо 47 участници в турнира. Година по-късно, тимът отново представи отлично България на Мондиала в Глазгоу като завърши седемнадесети в крайното класиране и спечели Мъжката купа в турнира.