Висшето училище по застраховане започва безплатна финансова академия за ученици
Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) започва безплатна финансова академия за ученици между десети и 12-и клас. Образователните уроци ще са в сградата на университета, започват на 22 февруари и ще продължат до края на април, съобщи пресцентърът на висшето училище.
Целта на инициативата е да се даде възможност на учениците да се запознаят още в гимназиален етап с важни теми от финансовата сфера и по този начин да бъдат по-добре информирани, като едновременно с това да преценят отрано дали искат да се развиват в тази сфера.
Всяко едно занятие в рамките на безплатната академия ще разглежда определена тема, обвързана с личните финанси, с банките, с инвестициите по време на криза, с криптовалутата, банковите кредити и кредитните карти, както ще има и още полезни и интересни казуси. Лектори в рамките на академията ще бъдат преподаватели във ВУЗФ и успели професионалисти, които са се наложили във финансовата сфера.
След първия урок на 22 февруари, академията ще продължи със занятия на 1 и 8 март, на 29 март, както и на 12 и 19 април. Всеки, който желае да присъства, може да се регистрира на marketing@vuzf.bg.
ВУЗФ e първият български университет, специализиран в областта на бизнеса, финансите, застраховането, мениджмънта, маркетинга и предприемачеството. През 2014 г. получава институционална акредитация с най-висока оценка от частните университети - 9,04. Той е един от първите частни университети у нас с британска акредитация от BRITISH ACCREDITATION COUNCIL, като през 2017 г. получава престижното международно признание за втори път. ВУЗФ е и в топ 5 на най-добрите университети с профил "Икономика" в България, според последното издание на Рейтинговата система на висшите училища на МОН.
ВУЗФ предлага на студентите си възможност да се запишат в 15 бакалавърски и в над 25 магистърски програми в сферата на застраховането, финансите, мениджмънта, корпоративното управление и журналистиката. Висшето училище разполага с модерна учебна база и работи с големи компании и партньори, където студентите могат да стажуват.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Президентът назначи Павел Гайдаров за член на Комисията за противодействие на корупцията
България |Регистрациите на нови автомобили в ЕС са нараснали с 5,7% през първото полугодие, а в България - със 7,9%
Автомобили |КЕВР утвърди компенсации за тока на битовите клиенти през юни
Енергетика |Главната инспекция по труда алармира за измамни имейли от името на институцията
България |СОС одобри изработването на планове за две нови въжени линии на Витоша
Политика |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |25 безполезни, но много любопитни факти
Маркетинг |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.