Времето: Слънчев, пролетен уикенд

Общество

Два топли и слънчеви почивни дни се задават.

Днес ще е предимно слънчево и топло, с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб югозападен вятър. Температурите ще се повишат още и максималните ще бъдат между 15° и 20°, сочи прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ)

Атмосферното налягане през деня слабо ще се понижи и ще стане малко по-ниско от средното за март.

Над Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб югозападен вятър. Максималните температури ще са между 15° и 18°. Температурата на морската вода е 5-6°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Над планините ще е предимно слънчево. Ще духа до умерен, по билата и силен запад-югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 10°, на 2000 метра – около 4°

В неделя отново ще е слънчево, затоплянето ще продължи и максималните температури ще достигнат 17°-22°, минимални – предимно между 1° и 6°

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
„Прогресивна България” внесе в парламента първия пакет законопроекти за овладяване на цените
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Без метро в участъка между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър". Пускат временна линия №М3
Ново напрежение: Тръмп обяви иранския отговор за „напълно неприемлив“