Задържаха дипломатически автомобил с бижута и скъпоценни камъни

Задържаха дипломатически автомобил с бижута и скъпоценни камъни

Дипломатически автомобил, пълен с контрабандни скъпоценни камъни и бижута е бил задържан на Капитан Андреево, съобщи Румяна Арнаудова, говорител на главния прокурор Сотир Цацаров. Колата е собственост на генералното консулство на Испания в Истанбул.

Автомобилът е спрян на влизане в България от служители на Гранична полиция. В колата са пътували двама мъже, като единият е служител на българското външно министерство.

В автомобила са открити скъпоценни камъни, злато, сребро, цигари и контрабандни анаболи.

Служителят на МВнР не е дипломат, а експерт в общата администрация, уточниха малко по-късно в изявление от Външно министерство. Със заповед на вицепремиера и министър на външните работи Екатерина Захариева, той е временно отстранен от длъжност и е образувано дисциплинарно дело.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Оптимизъм на борсите в Европа на фона на търговското споразумение между САЩ и Виетнам*