Агенцията по заетостта връща курсовете за допълнителна квалификация

Възобновяват се обученията за придобиване на допълнителна квалификация по схемите на Агенцията по заетостта. Присъствените занятия ще са в групи до 10 души при строга дезинфекция на залите и задължително носене на маски.
Обучителните фирми трябва да актуализират графиците за работа с курсистите. Ако дейността не се поднови, трябва да се информират съответните бюра по труда.
Разходите за всяко едно обучение, проведено в периода на временното спиране на дейностите, свързани с обучения с ваучери, ще се считат за недопустими за финансиране и няма да бъдат изплащани от Агенцията по заетостта.
Прекратяват се за постоянно приемът на заявления и предоставянето на ваучери за обучение по проект "Ваучери за заети лица". От Агенцията по заетостта обясняват, че това се налага вследствие предприети спешни мерки срещу нарастващата безработица чрез насочване на допълнителни ресурси.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компанията на Уорън Бъфет купува за 10 млрд. долара нефтения бизнес на Occidental Petroleum
Компании |Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство
Икономика | Advertorial |Политическите коментари на идеята на Борисов за закриване на ДАИ
Политика |САЩ разрешиха на южнокорейски компании да използват визи B-1 за инвестиционни проекти
Свят |Австралия предлага на Великобритания и съюзниците си достъп до своите редкоземни елементи
Бизнес |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Федералното правителството на САЩ спря работа
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.