Борисов разпореди: Искам хората да бъдат напълно спокойни, че никой от никъде не краде

Борисов разпореди: Искам хората да бъдат напълно спокойни, че никой от никъде не краде

Държавата ще следи онлайн движението на петрола от танкера до бензиностанцията. Целият процес ще бъде следен в нов център в ГДБОП, който беше открит днес от премиера Бойко Борисов в присъствието на главния прокурор Сотир Цацаров, министъра на вътрешните работи Младен Маринов, финансовия министър Владислав Горанов, министъра на транспорта Росен Желязков, шефката на бюджетната комисия Менда Стоянова и председателя на комията за борба със сивата икономика Емил Димитров-Ревизоро.

"Искам да спрат тези приказки, че не контролираме горивата.Който каже, и в парламента, за това съм довел и депутати, че има пробиви някъде, докарваме го тук, слагаме го в центъра да стои два-три дни, да види кораба или танкера, закарваме го да го види и физически, и да се увери, че е същият. Искам тези приказки да спрат и хората да бъдат напълно спокойни, че никой от никъде не краде", заяви Борисов, цитиран от "24 часа".

"Костваше много усилия. От 2015 г се мъчим да направим този координационен център - така че и ведомствата заедно да се контролират едни други. И най-накрая успяхме", заяви той.

"Написани ли са писма до рафинериите и до складовете, които да разрешат физически контрол на тяхна територия", обърна се Борисов към транспортния министър Росен Желязков.

След като получи отвърдителен отговор, че са написани писма, премиерът обеща, ако не разрешат физически контрол, да се сложат дронове.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Васил Терзиев: С парите за исканото увеличение на заплатите може да се купят 800 автобуса
Столицата пред пълен транспортен хаос, готви се стачка и на метрото
На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
Тръмп и Путин няма да присъстват на преговорите в Истанбул
Стачката на наземния транспорт в София продължава и в петък, но метрото ще работи
Тайна военна база на САЩ от „студената война“ открита в ледовете на Гренландия
Граничният въглероден данък на ЕС и добрите ESG практики
Как Турция се превърна в гарант за европейската сигурност?