Борисов увери, че управляващата коалиция е стабилна
Премиерът Бойко Борисов увери, че управляващата коалиция е стабилна, след възникналото напрежение през последните дни между ГЕРБ и групата на Обединените патриоти.
"Два дни подред се провежда Коалиционен съвет заради някои възникнали неразбирания между парламентарните групи на ГЕРБ и Обединени патриоти, които са главно по някои законопроекти. За да бъде избегнато това в бъдеще, е изготвен регулярен график за срещи между парламентарните групи и правителството", каза Борисов, цитиран от DarikNews, по време на извънреден брифинг в Министерския съвет.
"Мисля, че нямаме спорна тема, която да не можем да решим с необходимия компромис в интерес на обществото", продължи той. По думите му мотивите за спорните текстове - в закона за приватизация и следприватизационен контрол, са изяснени.
"Коалицията е достатъчно стабилна, осъзната, и то не заради властта, не заради постовете и място в парламента, а заради това, че всичко останало би означавало голям хаос", посочи премиерът.
Той подчерта, че финансовите и икономическите параметри, при които работи страната, са "най-добрите за всички времена на тази държава".
Министър-председателят изтъкна, че безработицата в страната е рекордно ниска, има големи инвестиции, еврофондовете работят успешно. Според него България е провела изключително успешно европредседателство, а от формата 16+1 са произлезли доста европейски инициативи.Той посочи, че не случайно между Китай и ЕС са били подписани толкова много споразумения.
Борисов е на мнение, че всичките усилия, които правителството е направило за развитието на страната, не бива да се пропиляват заради някои междуличностни отношения. Затова той благодари на колегите си от коалицията, че са загърбили своето его.
Председателят на ПГ "Обединени патриоти" и лидер на ПП "Атака" Волен Сидеров обясни, че днес коалиционните партньори са се разбирали, че различията трябва да бъдат разрешавани с консенсус. Сидеров специално благодари на Борисов "че е влезнал в ролята на координатор".
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Хитлер победи Зелински на първия тур на местните избори във Франция
Любопитно |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Летище Варна с нов терминал
България | Advertorial |Нов рекламен филм от Тайланд успя да разплаче света
|ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.