Дебатите по вота на недоверие на 26 юни, гласуването – на 29

Общество

Парламентът ще заседава извънредно на 26 юни, вторник, от 13.00 часа. Това решиха депутатите, след като приеха предложение на председателя на Народното събрание Цвета Караянчева. На заседанието ще бъде обсъдена една-единствена точка - искането на 80 депутати от БСП за гласуване на вот на недоверие към правителството на Бойко Борисов заради провала му в политиката по сигурността.

Мотивите за вота на недоверие са внесени на 20 юни. Според правилника за организацията и дейността на работата на Народното събрание разискванията трябва да започнат не по-рано от три дни и не по-късно от 7 дни от постъпването на предложението.

Гласуването на вота трябва да е не по-рано от 24 часа след дебатите. Поради това Цвета Караянчева обяви, че то ще се проведе в петък - 29 юни, от 9:00 часа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
The New York Times: Пентагонът не е получавал заповед за подготовка на военна операция в Гренландия
Защо се чувстваме толкова добре, когато разберем за отменена среща?
На днешната дата, 22 януари. Рождениците днес
Цитат на деня
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата
Шефът на Microsoft: Изкуственият интелект трябва да се разшири отвъд технологичния сектор и развитите страни
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп