Депутатите приеха на първо четене Covid-компенсациите за земеделските производители

Със 149 гласа "за", нито един "против" и един "въздържал се" парламентът прие на първо четене промените в Закона за подпомагане на земеделските производители, с които се осигурява прилагането на новата мярка за компенсации срещу Covid-19.
Помощта е под формата на еднократно плащане, което ще се извършва до 30 юни 2021 г. За получаването ѝ ще се попълва заявление за подпомагане, което ще се одобрява до края на тази година. Максималният размер на помощта не трябва да надвишава 7 000 евро за земеделски стопанин и 50 000 евро - за малко или средно предприятие.
Мярката ще позволи от наличните финансови средства по Програмата за развитие на селските райони да бъдат подпомогнати, както селските стопани, така и малките средни предприятия.
От Министерството на земеделието, храните и горите трябва в най-кратки срокове да изготви наредбата, определяща реда и начина за прилагане на мярката, за да може тя да заработи възможно най-бързо.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Генеративният изкуствен интелект променя SEO завинаги
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Имате ли нужда от дигитален детокс?
Техники за успех |На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
На днешната дата |Денят в цифри
България |Генеративният изкуствен интелект променя SEO завинаги
Маркетинг |Имате ли нужда от дигитален детокс?
Техники за успех |На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 12-ти до 18-ти май
Хороскоп |Може ли чревната флора да ни превърне в престъпници?
Наука и Здраве |Цитат на деня
Цитат на деня |Митове и легенди за успешната кариера
Техники за успех |Акция "Светлина" за велосипедистите тръгва в София
Маркетинг |ADVERTORIAL

United Group International ще пусне в експлоатация ново оптично трасе, свързващо Гърция и Югоизточна Европа

Първо публично представяне на безплатния софтуер в помощ на хора, лишени от зрителни способности

Коментари
Няма въведени кометари.