Джонсън не отстъпва, изключва възможността за отлагане на Брекзит

 Джонсън не отстъпва, изключва възможността за отлагане на Брекзит

Преговорите между Великобритания и Европейския съюз за споразумение за напускане ще бъдат засилени, обявиха днес от канцеларията на британския министър-председател Борис Джонсън, като бе потвърдено, че той няма да поиска отлагане на Брекзит след 31 октомври, предаде Ройтерс, цитирана от Ройтерс.

"Лидерите се съгласиха, че е необходимо обсъжданията да се засилят и че скоро ще се провеждат ежедневни срещи", заяви премиерската канцелария след среща между Джонсън и председателя на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.

"Беше постигнато съгласие, че би трябвало също така да се водят преговори на политическо ниво между Мишел Барние и министъра за Брекзит", каза канцеларията, според която може също така да продължат разговорите между Юнкер и Джонсън.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 22 до 28 декември
Румен Радев: Хората, които се представят за организатори на моя партия, са измамници
На днешната дата, 22 декември. Имен ден празнуват Анастас и Анастасия
Коледните продажби на дребно в Германия са разочароващи до момента
Кипърският президент ще участва утре в срещата на върха Кипър – Гърция – Израел в Йерусалим
Времето: Днес ще бъде предимно облачно
Западното разузнаване подозира, че Русия разработва ново оръжие, насочено към сателитите Starlink
Ход срещу премиера: Британски министър призова за присъединяване към митническия съюз на ЕС