Фараж предложи на Джонсън да скъса сделката за Брекзит и да се съюзи с него за изборите

Лидерът на британската Партия на Брекзита (ПБ) Найджъл Фараж призова днес премиера Борис Джонсън да се откаже от, по думите му, лошата сделка с Брюксел за излизането на страната от Европейския съюз и за изборите на 12 декември да се съгласи на алианс за напускане на ЕС, предаде Ройтерс.
Като лидер на Партията за независимост на Обединеното кралство (ЮКИП) Фараж принуди тогавашния премиер Дейвид Камерън да насрочи референдум за членството на Великобритания в съюза, а след това бе активен участник в кампанията за излизането от блока.
Той даде на Джонсън срок да изпълни исканията му до 14 ноември. Ако правителството не се съгласи, тогава ПБ ще бъде единствената партия на тези избори, която в действителност представлява Брекзит", каза Фараж пред репортери в Лондон. Той се закани, че в такъв случай партията му "ще се бори за всяко място в Англия, Шотландия и Уелс" и е готова за това.
По думите на Найджъл Фараж нито една политическа сила, включително неговата, няма монопол върху Брекзит, а предлаганият алианс ще спечели мнозинство в парламента на партиите против оставането в ЕС, предаде БТА.
Управляващите консерватори предупредиха, че гласуването за ПБ може да изведе на власт лейбъристите на Джереми Корбин и да осуети излизането от ЕС.
"Вотът за Фараж е риск Джереми Корбин да влезе през задната врата на Даунинг стрийт 10", заявява в електронно писмо председателят на Консервативната партия Джеймс Клевърли. По думите му такова гласуване няма да осигури Брекзит, а ще доведе до нов неработещ парламе
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
Икономика |Путин забрани чуждестранни кораби да влизат в руски пристанища без съгласие на службата за сигурност
Свят |Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Свят |Априлският Великден удвои печалбата на най-големия нискотарифен авиопревозвач в Европа
Компании |Полша откри най-голямото находище на нефт и газ в страната
Икономика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 21 до 27 юли
Хороскоп |Milliyet: Туристите в Турция са предупредени за риск от инфекция с опасни бактерии
Свят |Футболната легенда Пол Гаскойн е хоспитализиран в безсъзнание
Свят |Екстремни жеги: Гърция се готви за шест поредни дни с температури до 43 градуса
Свят |Светът на парите: Днес всички искат да са банки, а това не се харесва на банките
Финанси |Властите в Афганистан задържаха десетки млади жени за нарушения на нормите за облекло
Свят |Търговският министър на САЩ: 1 август е твърд краен срок за влизане в сила на митата
Икономика |Financial Times: Екстремните жеги вдигат на цените на храните и подхранват инфлацията
Икономика |

Коментари
Няма въведени кометари.