Гешев: Само у нас видях държавата да моли нарушителите да спазват правилата
Започна проверка за използването на евросредства, еврофондове и пренасочването им към сектори, свързани с борба с пандемията. Работи се и се взимат мерки. Това заяви в интервю за БНТ главният прокурор Иван Гешев.
Той благодари на лекари и полицаи за усилията им и отбеляза важността на работата на Националния оперативен щаб. За политиците каза, че са се държали така, както са се държали в исторически аспект след Освобождението по идентичен начин. И отбеляза, че само в България е видял държавата да се моли сутрин, обед и вечер на нарушителите да спазват правилата.
Относно случая с Васил Божков, Гешев сподели, че впечатлението му е за поредна серия от един несвършващ сериал, започнал с активните действия на прокуратурата по отношение на лица, които през годините на криминален преход са се чувствали недосегаеми. И добави, че според него случаят се използва от определени политически сили. Главният прокурор заяви, че не е чел SMS-разговорите между министър Горанов и Васил Божков, но от прокуратурата не се притесняват да проверяват всеки. Засега Васил Божков е разследван по 11 обвинения. Към момента има две досъдебни производства. Едното касае 11-те обвинения, другото - организирана престъпна група за насилствени действия.
"Българският гражданин очаква справедливост, справедливост по отношение на всички, независимо дали си милионер или си ром, дали разполагаш с милиарди, дали си гражданин на София или извън София. Целта ми е да покажем, че всички са еднакви пред закона", каза още Иван Гешев.
Относно идеята за по-сурови наказания за дрогирани и пияни шофьори на пътя Гешев заяви: "Имаме много сериозен проблем. На пътищата се води война и загиват хора колкото в един военен конфликт. Ние имаме най-голяма смъртност от ПТП-та в Европейския съюз. Годишно в прокуратурата отчитат 9 - 10 000 случая на ПТП-та заради пияни и дрогирани шофьори. Това е огромен потенциален риск за всеки български гражданин да бъде убит по същия начин, по който загина и журналиста Милен Цветков".
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |Австрия отвори полицейски участък в родния дом на Хитлер в град Браунау
Свят |Мениджърът на „Саутхемптън“ е обвинен в шпионаж в полза на съперниците
Спорт |Футболната федерация на Испания удължава договора с националния си селекционер при подобрени условия
Спорт |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Лидерство |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.