Гласуват оставката на земеделския министър
Днес Народното събрание ще гласува поредната оставка в кабинета на Борисов, след като вчера министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов подаде оставка.
Премиерът Борисов веднага прие оставката, а на мястото на Порожанов предложи председателя на ресорната комисия в парламента Десислава Танева. Тя е четвърти мандат депутат от ГЕРБ, а освен това има опит на този пост, тъй като беше земеделски министър във второто правителство на Борисов (от 7 ноември 2014 г. до 27 януари 2017 г.) и бивш земеделски министър от второто правителство на Борисов.
Порожанов напуска поста си поради замесването му като бивш шеф на Държавен фонд "Земеделие" в аферата с къщите за гости на приближени към властта и разпитван като свидетел по делото за източване на европари от бизнесмена Миню Стайков.
По-късно стана ясно, че има разминавания и в подадената от Порожанов имуществена декларация пред антикорупционната комисия, предава БНТ.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.