Губернаторът на Вирджиния, замесен в в расистки скандал, отказва да подаде оставка
Губернаторът на Вирджиния Ралф Нортъм устоя вчера на засилващия се натиск от своята Демократическа партия да подаде оставка заради негова снимка с расистки характер, предаде Ройтерс.
По-рано Нортъм се извини за това, че той е сред хората на снимка в годишник на медицински университет от 1984 г., на която той е с намазано с черна боя лице, а до него има човек в одежди на Ку Клукс Клан. Вчера обаче губернаторът демократ каза, че като се вгледал внимателно във фотографията, се убедил, че това е друг човек. Иначе Нортъм призна, че на младини е правил грешки, дегизирайки се като Майкъл Джаксън по време на състезание по танци, предаде БТА.
"Губернаторът Нортъм е загубил всичкия морален авторитет и трябва да се оттегли незабавно", написа в Twitter бившият вицепрезидент Джо Байдън, който обмисля да се кандидатира за Белия дом през 2020 г. Други потенциални президентски кандидати от демократите като Камала Харис, Кори Букър и Кирстен Джилбранд призоваха за оставка на вирджинския губернатор.
Нортъм обаче заяви днес, че няма намерение да се оттегля. "Докато чувствам, че мога да ръководя, ще продължа да го правя", каза той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Индонезия и Toyota преговарят за потенциален проект за биоетанол
Енергетика |Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.