Бонус за непучаши - 2 дни повече отпуск, иска ВМРО

Общество

ВМРО предлагат законови поправки, с които работодателите да отпускат още два дни платен годишен отпуск на непушачите.

„Всички знаем, че пушенето кара работниците и служителите да излизат извън работните места и получават една нерегламентирана почивка между 10 и 15 минути на всеки час-два, в зависимост колко активен пушач е. Това поставя в дискриминационни условия останалите служители. С внасянето на допълнението в Кодекса на труда ще бъде даден бонус на тези, които са избрали да живеят здравословно, а тези, които пушат, ще бъдат насърчени да си вредят по-малко на здравето”, обясни Александър Сиди от „Обединени патриоти”, ВМРО.

Според него работодателите имали и достатъчно механизми да следят дали някой наистина е пушач или не е и даде пример със системите за достъп с карти, които се ползват в повечето офиси. По думите на Александър Сиди, пушачи, които не пушат на работното място изобщо, също биха влезли в тази хипотеза и ще имат възможност да получат два допълнителни дена почивка. 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI