Правят демонстрация на машинно гласуване пред Народното събрание

Общество

Демонстрация на машинно гласуване организират днес пред сградата на Народното събрание. Устройствата ще бъдат поставени на входа на сградата от страната на Националната художествена галерия.

Всеки желаещ ще може да даде пробно вота си от 12 до 15 часа, а при засилен интерес, времето ще бъде удължено.

Демонстрацията се организира от Обществения съвет към Централната избирателна комисия, със съдействието на Народното събрание и доставчика на специализираните устройства "Сиела Норма". 

Целта е да се даде възможност на гражданите и членовете на секционни избирателни комисии да се запознаят с начина за гласуване с машини и да проверят дали те правилно отчитат подадените гласове.

Ще се извърши и сравняване на данните от машинния протокол с ръчно преброяване на контролните разписки.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод