Трайчо Трайков - кандидатът за президент на Реформаторския блок
Бившият министър на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков ще бъде кандидатът за президент на Реформаторския блок в предстоящите избори за държавен глава. Кандидатът за вицепрезидент ще бъде генерал Съби Събев.
На лидерски съвет РБ реши да предложи на Изпълнителски съвет Трайков за кандидат-президент, а генерал Събев - за вицепрезидент. Това съобщи Найден Зеленогорски, цитиран от БНР, без да уточни кога ще бъде заседанието на този Изпълнителски съвет.
Трайков е завършил Първа английска гимназия в София и УНСС през 1994 г. със специалност "Международни икономически отношения". Специализира финансов анализ и мениджмънт в Австрия и Германия. Започва кариерата си в един от първите специализирани консултантски компании с фокус на Източна Европа, а впоследствие се присъединява към една от големите европейски консултантски фирми, Roland Berger. Работи в EVN от 2005 до 2009 по мениджърски и проектни задачи в рамките на дейността в България на австрийската група за услуги в областта на енергетиката и опазването на околната среда, консултира и Electrica SA (Румънският електроразпределителен холдинг) по приватизацията на Electrica Oltenia и Electrica Moldova.
Трайков бе и министър на икономиката, енергетиката и туризма от 2009 до средата на март 2012 г. в първото правителство на ГЕРБ като подаде оставка, която му била поискана по негови думи чрез Цветан Цветанов, който го уведомил, че "има политическо решение за това". Формалният и очевиден повод тогава бе провал на организиран от оглавяваното от Трайков министерство бизнес форум в Катар.
От 2013 година Трайков участва в дейността на Реформаторския блок.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Пликове с пари открити в кабинета на шефа на Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.