Разследват за злоупотреба министър на Макрон
Прокуратурата в Брест започна предварително разследване срещу Ришар Феран, новия министър на териториалното сближаване в правителството на президента Еманюел Макрон, съобщават френските медии.
Той бе обвинен от „Канар аншене“ (с чиито публикации започна и аферата „Фийон“), че е облагодетелствал съпругата си в имотна сделка, докато е ръководел здравноосигурителен фонд в Бретан.
Досега Феран отказваше да подаде оставка именно с аргумента, че срещу него не се води разследване.
Вчера президентът Макрон призова правителството да прояви солидарност с министъра. Аферата се разразява в лош за новия президент момент, две седмици преди парламентарните избори във Франция.
Целта на предварителното разследване е да събере всички елементи и да се направи пълен анализ на фактите дали става дума за престъпление, свързано с облагодетелстване, неизпълнение на дълга към честността и специфичните правила на взаимното застраховане, каза прокурорът на Републиката Ерик Мате.
Опозицията настояваше за разследването от няколко дни след поредица от публикации.
Съобщението за предварителното разследване улучи още един лош момент – днес Франсоа Байру, новият министър на правосъдието, ще представи своя проект за закон за морала в политическия живот.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
Техники за успех |На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Прости съвети как да заобичаме живота повече
Техники за успех | Advertorial |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.