Росица Матева и Цветозар Томов са новите говорители на ЦИК

Росица Матева и Цветозар Томов са новите говорители на ЦИК

Росица Матева от "Изправи се! Мутри вън" и Цветозар Томов от "Демократична България" са новите говорители на ЦИК. Това реши комисията по време на първото си заседание. "За" кандидатурите им гласуваха 10 от членовете на ЦИК. "Против" бяха четиримата представители на ГЕРБ в комисията с мотива, че те са и заместник-председатели и ще бъдат натоварени с много ангажименти покрай предстоящите избори.

Припомняме, че вчера президентът Румен Радев подписа указ за назначаване на състава на Централната избирателна комисия. За председател на ЦИК държавният глава назначи Камелия Нейкова, а за нейни заместници - Димитър Димитров, Емил Войнов, Росица Матева и Цветозар Томов.

Севинч Солакова ще бъде секретар на ЦИК. Членове на комисията са Георги Баханов, Елка Стоянова, Ерхан Чаушев, Йорданка Ганчева, Красимир Ципов, Любомир Гаврилов, Любомир Георгиев, Силвия Стойчева, Цветанка Георгиева.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Цитат на деня
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон