Русия блокира резолюция за Либия на Съвета за сигурност на ООН

ЕС

Русия блокира резолюция за Либия на Съвета за сигурност на ООН, предаде Франс прес. Според дипломати резолюцията е щяла да призове силите на либийския маршал Халифа Хафтар да спрат настъплението си към Триполи, предава БТА.

Руската делегация е поискала в официалната декларация на Съвета за сигурност да се отправи призив към всички въоръжени сили в Либия, а не само командваните от Хафтар, да прекратят боевете. След като САЩ отхвърлиха промяната, Русия се противопостави на приемането на документа, внесен от Великобритания, съобщават дипломати.

Текстът на декларацията призоваваше също "тези, който подкопават мира и сигурността в Либия да бъдат държани отговорни" за действията си. Тази формулировка очевидно визираше Либийската национална армия, командвана от Хафтар, отбелязва АФП.

Вчера говорител на Либийската национална армия съобщи пред телевизия "Ал Арабия", че нейни сили настъпват към източните райони на Триполи, предаде ТАСС.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гълъб Донев: Ще приложим дългосрочни мерки за свиване на бюджетния дефицит
Иран е изстрелял седем балистични ракети по Кувейт и Бахрейн
Александър Пулев: Има шокиращи данни за нарушения на икономически и търговски практики
Евгени Симеонов е входирал 6-месечен план за развитието на „Лукойл“
Тръмп иска да съкрати щата на Националното разузнаване на САЩ
Каква ще е икономическата възвръщаемост за Испания от посещението на папа Лъв XIV?
Тайната на заплатите у нас остава поне до края на годината
Неизвестно за известните: Син на архитект създава великия крем „бял като сняг“ и оцелява с реклама сред нацистките безумства