Обмислят изплащане на великденски надбавки за пенсионерите

Общество

Великденски надбавки за пенсионерите най-вероятно ще има. Това стана ясно в началото на днешното заседание на Министерски съвет. Служебният министър-председател Огнян Герджиков възложи на финансовия министър да каже дали ще има добавки. 

„Ще помоля, това е основно обърнато към министъра на финансите, че има една традиция за едни великденски добавки към пенсиите, обикновено в размер на 40 лв. На пенсионерите под лимита на бедност, който разбрах, че е 314 лв. Така че за другата сряда, г-н министър да бъдете готов. Ще има ли? Няма ли да има? Ще има. Аз не съм под лимита на бедност, съответно за мен няма да има”, заяви Герджиков.

Служебният министър на финансите Кирил Ананиев обаче даде отговор на Герджиков още дннес. Той потвърди, че ще има великденски добавки за най-бедните пенсионери. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Планове: Турция и България отварят нов митнически пункт на север от ГКПП „Капъкуле“
Белият дом ще получи комисионни от 10 млрд. долара за посредничеството по сделката с TikTok
Axe се бори срещу прекомерната употреба на аромати с нова спрей технология
Най-надеждните начини за изграждане на увереност на работното място
На днешната дата, 15 март. Световен ден на потребителя
Куба се вдига на бунт срещу спирането на тока и перманентната криза
Meta прави поне 20% съкращения, за да компенсира инвестициите в изкуствен интелект
За обществено обсъждане: Министерството на енергетиката публикува новите текстове в наредбата за топлоснабдяване