Социалната зам.-министърка Росица Иванова подаде оставка

Общество

Зам.-министърката на труда и социалната политика Росица Димитрова е подала оставка. Министър-председателят Бойко Борисов я е приел, съобщи правителствената пресслужба.

Мотивът на Димитрова да се оттегли от поста е създалата се обществена чувствителност във връзка с участието ѝ в 11-тата сесия на Конференцията по Конвенцията за правата на хората с увреждания, проведена в Ню Йорк.

Не участието на висшата държавна служителка във форума, а стойността на самолетния й билет за първа класа до Ню Йорк – 8300 лв., предизвика обществената реакция. Пътуването й съвпадна с протестите на родители на деца с увреждания, които се борят за нов закон и по-адекватни грижи.

Димитрова отрече, че е била на луксозна командировка и обясни пред бТВ: „Най-вероятно е грешка, че съм се съгласила да тръгна, след като съм видяла цената. Но не съжалявам, че съм отишла, защото това е най-големият форум, на който България имаше възможността да се представи, форум на който получи похвали от всички страни, от Върховния Комисариат по правата на хората с увреждания", каза тя.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания