Тръмп дава гражданство на 1,8 млн. мигранти, но срещу стена на границата

Тръмп дава гражданство на 1,8 млн. мигранти, но срещу стена на границата

Президентът Доналд Тръмп ще предложи на Конгреса механизъм за даване на американско гражданство на 1,8 млн. имигранти, влезли нелегално в страната, съобщи Белият дом.

Процесът на натурализация ще продължи 10 до 12 години. В него ще бъдат включени т.нар. „Мечтатели“ – имигранти, пристигнали нелегално още като деца в САЩ, които досега бяха защитени от Daca, както и мигранти извън тази програма.

Уреждането на статута на „Мечтателите“ със закон беше условието на демократите, за да подкрепят федералния бюджет. Отказът на Тръмп да преговаря за мигрантите, доведе до тридневна парализа на администрацията.

Тръмп прави отстъпка, но срещу това ще поиска от Конгреса финансиране от 25 млрд. долара за строежа на стена по границата с Мексико – едно от основните му предизборни обещания, остро критикувано от демократите и от Мексико.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Може ли промяната на океанските течения да замрази Европа?
Срещата между Тръмп и Путин приключи. Ще има ли сделка?
Мелания Тръмп изпрати писмо до Путин за отвлечените деца от Украйна
От Брюксел: Русия не може да наложи вето върху пътя на Украйна към ЕС и НАТО
Тръмп е информирал по телефона Зеленски и лидери от НАТО за срещата си с Путин в Аляска
Срещнаха се: Тръмп и Путин дадоха начало на разговорите в Аляска (СНИМКИ)
Васил Терзиев за катастрофата с нощния автобус: Нито една камера или глоба не могат да заменят личната отговорност
Президентът на Украйна ще се срещне с Доналд Тръмп на 18 август