Тръмп подгони бежанците, мигрантите и мюсюлманите
Доналд Тръмп ще подпише в близките дни укази за ограничаване на визите и приема на бежанци и имигранти в САЩ, съобщават няколко американски медии. Очаква се и да изпълни и обещанието си да издигне стена по границата между Мексико и САЩ.
"Утре е голям ден за националната сигурност. Заедно с много други неща, ще започнем строителството на стена“, туитна Тръмп във вторник вечерта.
Мерките са част от обещанията му по време на кампанията.
Засега не е ясно как те бъдат приложени от департамента по вътрешна сигурност, който бе оглавен от Джон Кели.
Декретите ще ограничат имиграцията и достъпа до САЩ на бежанци и на притежатели на визи, пристигащи от Ирак, Иран, Либия, Сомалия, Судан, Сирия и Йемен по данни на „Вашингтон пост“. Изданието припомня, че гражданите на тези страни и сега получават много трудно американски види.
Плановете включват най-малко четиримесечно прекратяване приемането на бежанци и временна забрана за влизане на хора от мюсюлмански страни, казва представител от обществена организация, която следи темата за бежанците.
Тръмп обеща да премахне и програмата DACA, въведена от предишния президент Барак Обама през 2012 г. Тя позволи на над 750 000 малолетни, влезли незаконно в САЩ, да получат разрешение за престой и работа в страната.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Първи данни след вота: Прогресивна България печели близо 40%, ГЕРБ и ПП-ДБ втори и трети
Политика |Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.