Валери Симеонов: Не съм този сатана, който ме описват
„Не съм този сатана, който ме описват. Не е справедливо да ме изкарват обществен враг номер 1, не е човешко. Платих си своята цена. Не съжалявам, че съм освободил вицепремиерския пост. Осъзнавам, че съм по-различен в политически план, използвам по-остри изрази. Но в продължение на 1 година работя върху себе си”. Това заяви в ефира на Нова телевизия зам.-председателят на Народното събрание Валери Симеонов.
Повод за коментара му станаха протестите на майките на деца с увреждания, които протестират срещу избора му за поста зам.-председател на НС.
„Първата фаза на протестите беше успешна от тяхна гледна точка. Аз се извиних, подадох оставка. Но важното е, че трите законопроекта, за които настояваха те, бяха приети в НС”, коментира Симеонов и изрази готовност да се види с протестиращите майки на деца с увреждания. Той добави, че е помагал на много хора с инвалидност. Дори заяви, че много добре знае какво е да има болен човек вкъщи, разказвайки как дядо му години наред е бил на легло, а майка му от 7 години е в същото положение.
По повод идеята на Йорданка Фандъкова за вдигане на някои данъци в София, Валери Симеонов коментира: „Неприятна и болезнена, но необходима мярка. Съобразно изискванията на ЕС, това е неизбежно”.
Относно предложението нерегламентираното отдаване на стаи в онлайн платформи да се санкционира, Симеонов заяви: „Става въпрос за следното – дали държавата да се прави, че не вижда беззаконието или да осигури еднакви условия за всички, които предлагат хотелиерски услуги”.
Ключови думи
|
|
Главният изпълнителен директор на Goldman Sachs не вижда „системна криза“ на кредитните пазари
Финанси |Депутатите обсъждат на извънредно заседание ръста на заплатите на младите лекари
Политика |Amazon планира да съкрати 30 000 корпоративни служители
Компании |Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Икономика |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |Управлението на онлайн бизнес е трудно, но тези 4 неща ще го улеснят
Маркетинг |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |На днешната дата, 28 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.