38 млн. долара е паричната премия на световния шампион Франция
Освен престижа от спечелената световна купа по футбол и уважението за усилията от всички нации на света, националният отбор на Франция ще грабне след Мондиал 2018 в Русия и солидната парична награда на победителя, която е 38 млн. долара, отбелязаха световните спортни медии.
Сумата е от наградния фонд на турнира, осигурен от ФИФА чрез различни спонсорски договори и продажба на билети за мачовете.
Всъщност участниците в Мондиала в Русия ще си разделят колосалните и рекордни за такъв тип турнир 791 млн. долара, предава bTV Спорт.
В тях обаче влизат и компенсациите за клубните отбори, застраховките и финансирането за подготовка. След кратки сметки, "само" 400 млн. долара остават като стимул на играчите за по-добро представяне на терена. Това е с 42 млн. долара повече от предходния шампионат през 2014 г.
Хърватите, които станаха всенародни любимци заради сърцатата си игра, но не успяха да победят във финала, ще приберат утешителна парична награда от 28 млн. долара.
Победителите в мача за третото място - Белгия, вече са по-богати с 24 млн. долара, докато загубилият отбор на Англия ще чака превод по сметката си от 22 млн. долара.
След това следват:
- Уругвай, Бразилия, Русия, Швеция (5-о – 8-о мяста) – по 16 млн. долара;
- Колумбия, Испания, Швейцария, Япония, Дания, Мексико, Португалия, Аржентина (9-о – 16-о място) – по 12 млн. долара;
- Иран, Саудитска Арабия, Перу, Нигерия, Сърбия, Южна Корея, Тунис, Сенегал, Германия, Полша, Мароко, Австралия, Исландия, Коста Рика, Египет, Панама (17-о – 32-о място) – по 8 млн. долара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.