Adidas представи ретро екипи за Мондиала в Русия

Adidas представи ретро екипи за Мондиала в Русия

Adidas представи официалните екипи на 8 отбора за Мондиала през 2018 г. в Русия и те са реверанс към историята на футбола и насърчение на „спортния патриотизъм“.

Отборите на Германия, Мексико, Аржентина, Япония, Колумбия, Русия, Белгия и Испания ще играят с винтидж екипи, вдъхновени от златните им футболни часове – най-вече през 1980-те и 1990-те години.

„Феновете искат автентичност“ – смята главният дизайнер на Adidas Юрген Ранк

На 21-ото световно по футбол Испания и Русия ще играят с фланелки, напомнящи силно на Мондиала през 1994 г. в САЩ.

За Германия Adidas е създала екип, подобен на този на Западна Германия, когато печели световното в Италия през 1990. И колумбийците ще са в стила на същото първенство от 1990, докато екипите на Белгия напомнят на Мондиала в Мексико през 1986, когато червените дяволи завършиха 4-ти – най-доброто им представяне.

За Русия предложението е полъх от Олимпиадата през 1988 и екипите на тогавашния СССР.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Министерството на здравеопазването дава препоръки за безопасно хранене през летните месеци