Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели златото в Баку

Политика за бисквитки

Българският ансамбъл по художествена гимнастика грабна още един златен медал. Красивите ни момичетата под ръководството на Весела Димитрова се наредиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка на Световната купа в Баку. 

Симона Дянкова, Теодора Александрова, Елена Бинева, Лаура Тратс и Мадлен Радуканова получиха оценка 18,200 за изпълнението си с три топки и две въжета и така с общ сбор от 36,550 спечелиха злато в многобоя. 

Вчера (28 април) гимнастичките получиха 18,350 за съчетанието си с пет обръча, припомня bTV спорт.

Втори в крайното класиране останаха италианките с 35,500, а трети са украинките с 35,100.

За ансамбъла това е трето златно отличие от световни купи през 2017 г. Миналата седмица в Ташкент той получи най-висока оценка за съчетанието си с топки и въжета, а в Пезаро стана първи отново в многобоя.

Утре (30 април) момичетата ще участват във финалите на отделните уреди. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 30 май. Имен ден празнуват Емил, Емилия
INNOVISION AWARDS 2026 отличи най-иновативните проекти, които решават конкретен проблем и са доказали устойчивост, въздействие и мащаб
д-р Росица Кръстева: Международният обмен и мултидисциплинарният подход променят съвременната онкология
Времето: Слънчево, но следобед ще се заоблачи
Американски алпинист постави рекорд за най-бързо изкачване на връх Еверест
Тръмп скоро ще вземе решение относно сделката с Иран, настоява за повторно отваряне на Ормузкия проток
„Файненшъл таймс“: България е заплашена от наказателна процедура заради прекомерен дефицит
НАТО потвърди, че дронът, който се разби в Румъния, е руски