Белгия се класира на 1/4-финалите след невероятен обрат срещу Япония

Изключителен футбол изнесоха футболистите на Белгия и Япония в осминафинален мач на Световното първенство по футбол.

Станахме свидетели на множество атаки, голове и разигравания. В крайна сметка белгийците достигнаха до четвъртфиналите след обрат в последните секунди на редовното време.

Изненадващо Япония излезе напред с два гола в Харагучи в 48-та минута и Инуи – в 52-та минута.

Това не стресна белгийците, които се хвърлиха в атака. При една такава в 69-та минута Вертонген намали на 1:2, а в 74-та Фелайни изравни.

По всичко личеше, че мачът ще влезе в продължения, когато Белгия показа защо е сочен за отбора с най-смъртоносно нападение. Шадли матира Япония след мълниеносна атака в 90+4 минута.

С тази победа белгийците си осигуриха участие на четвъртфиналите, където ще играят с Бразилия.