Боряна Калейн с трета поредна титла на България

Боряна Калейн спечели за трета поредна година титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика категория „Елит“, което се провежда в зала „София“.

Възпитаничката на Марияна Памукова стана за трети път носител на приза „Мария Гигова“, учреден от Управителния съвет на Българската федерация по художествена гимнастика по предложение на нейния президент, Илиана Раева. Целта на наградата бе да отдаде почит на трикратната световна шампионка Мария Гигова за 70-годишния ѝ юбилей, предаде БНР.

Призът се присъжда всяка година на победителката в многобоя при жените на държавното първенство „Елит“.

Калейн събра сбор от 105.750 точки. Като най-добро бе оценено изпълнението ѝ на обръч – за него получи 26.850 точки.

Сребърния медал в многобоя спечели Катрин Тасева със 102.300, а бронзовото отличие си заслужи Татяна Воложанина с 99.750. и на двете личен треньор е Силвия Стойнева.