ФИФА преговаря с Катар да смекчи изискванията за ваксинирани на Мондиала

ФИФА преговаря с Катар да смекчи изискванията за ваксинирани на Мондиала

ФИФА води преговори с катарските власти да смекчи изискванията за задължителна ваксинация по време на световното първенство по футбол догодина, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БГНЕС. 

Премиерът на Катар Шейх Халид бин Халифа Ал Тани обяви през юни, че всеки привърженик, който иска да посети Мондиал 2022, трябва да бъде напълно ваксиниран срещу коронавирус, но до момента не е ясно какви ще бъдат правилата за футболистите. 

ФИФА и властите в Катар дискутират в изискванията да има вариант фенове, футболисти и официални лица да представят документ за прекаран коронавирус, а също така и отрицателен тест. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията
Москва предаде на САЩ 350 страници документи за убийството на президента Джон Кенеди
До края на годината у нас трябва да има осем самолета F-16
Качествено образование в пансионно училище в чужбина: новият език на успеха
Краят на октомври наближава, а Бюджет 2026 все още го няма. Лакомство или пакост?
Digital age: Техно пробиви и открития
Проблем: Япония отчете рекорден брой смъртоносни атаки на мечки срещу хора
Тръмп: Израел може да поднови боевете в Газа, ако "Хамас" не спази споразумението за прекратяване на огъня