Goldman Sachs: Англия ще спечели Евро 2020

Политика за бисквитки

Англия вероятно ще е големият победител на Европейското първенство по футбол тази година. Това прогнозира модел на вероятността, разработен от Goldman Sachs.

Американската инвестиционна банка смята, че страната е на път да спечели първия си голям международен турнир от 1966 г. насам. „Трите лъва“ се изправят срещу Дания в утрешния ден в полуфинала на Евро 2020, след като отстраниха Украйна от състезанието миналата седмица, пише CNBC.

До момента изненадващите обрати, които изтласкаха от играта едни от най-големите фаворити като Белгия, Германия и Франция, са се отразили и на модела на Goldman.

„Победата на Италия с 2-1 срещу Белгия бе шок за модела ни, който до момента виждаше Белгия като най-вероятния отбор, който ще вземе у дома трофея“, коментира Кристиан Шниткер от банката.

„След като Испания победи Швейцария, в първия полуфинал във вторник ще видим Испания да се изправя срещу Италия, където нашият модел предвижда испанска победа. След като Белгия вече е извън състезанието, моделът ни вижда Англия като фаворит за спечелването на Европейското след победата им с 4-0 срещу Украйна“, допълни той.

В момента Англия има 57.7% шанс да достигне финала и 31.9% да грабне титлата. По тези показатели Испания има съответно 54.6% и 24.6%.

От Goldman са използвали данните от 6 хил. мачове, изиграни от 1980 г. насам, за да разработят модел, който взема предвид фактори като настоящата сила на отбора, последните му представяния, както и ефектите от предимството на срещите, в които един тим е домакин, предаде Bloomberg.

Заради пандемията от COVID-19 УЕФА отложи Евро 2020 с една година, в резултат на което финалът на първенството предстои едва тази седмица.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер