Испански съд оправда футболната звезда Неймар за преминаването му в „Барселона“

Бразилският нападател Неймар беше оправдан от испански съд във връзка с преминаването му в Барселона през 2013 г., съобщи Асошиейтед прес. В изявлението на съда се казва, че няма инкриминиращи факти и доказателства за измама при трансфера на футболиста.
Ищец по делото беше бразилската инвестиционна компания DIS, която обвини Неймар, баща му и бившите лидери на „Сантос“ (откъдето идва Неймар) и „Барселона“ в умишлено невярно представяне на сумата на трансфера. В резултат на това, според DIS, компанията е получила занижен размер на дължимите й плащания. DIS имаше право на процент от сделката като организация, която притежаваше част от правата върху Неймар.
Трансферът на Неймар от бразилския „Сантос“ в „Барселона“, който се състоя през 2013 г., привлече вниманието на правоприлагащите органи през януари 2014 г. По време на разследването бяха повдигнати обвинения в измама срещу бившия президент на каталунския клуб Хосепоу Мария Бартомеу. По-рано клубът твърдеше, че е платил 17,1 милиона евро за трансфера на футболиста, както и 40 милиона евро като заплата. По-късно Бартомеу разкри, че Барселона е платила на „Сантос“ повече от 86 милиона евро.
Неймар вече се е изправял пред съда през 2017 г., но според източници Националният съд е решил да прехвърли делото на Наказателната колегия. Бразилският футболист беше заплашен от 4 до 6 г. затвор. През август 2017 г. Неймар премина от „Барселона“ в „Пари Сен Жермен“ за 222 милиона евро.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.