Президентът на Международната федерация по гимнастика става професор на НСА

Политика за бисквитки

Президентът на Международната федерация по гимнастика (FIG) Моринари Ватанабе (Япония) ще бъде удостоен със званието Почетен професор на Национална спортна академия „Васил Левски“.

Почетната титла се присъжда с решение на Академичния съвет на НСА, по предложение на Управителния съвет на Българската федерация по скокове на батут. Отличието е атестат за приноса на Ватанабе към развитието на гимнастиката в световен мащаб, за множеството благотворителни инициативи, осъществени под негово ръководство, както и за популяризирането на гимнастическите спортове сред децата и юношите.

Сътрудничеството на Моринари Ватанабе с Национална спортна академия датира още от 80-те години, когато той е специализирал в НСА.

Церемонията ще се състои на 13 ноември 2017 г. (понеделник) от 11 ч. в Заседателната зала на Ректората на НСА в Студентски град. След удостояването му с почетното звание, Ватанабе ще представи публична лекция на тема „Състояние и тенденции в развитието на Международната федерация по гимнастика“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс