Рекорден брой участници на Renault Morning Run

Рекорден брой участници се включиха в градския крос Renault Morning Run. В надпреварата имаше около 700 души на различни възрасти, сред които 50 деца и 20 представители на различни български медии. Участници бяха както професионални спортисти, така и любители, които съвсем наскоро са направили първите си кросове в парка. Дисциплините, в които тичаха те, бяха 5, 10 и 20 км.

Състезанието тази година успя да привлече огромен брой почитатели на бягането, като за пръв път участниците на 10 км бяха повече от тези на 5 км.

Всички финиширали в състезанието получиха медали и специални награди от организаторите и партньорите. В най-късата дистанция, 5 км, на първо място при мъжете се класира участникът от отбора на TechHuddle Христо Цветков, който измина разстоянието за 19 минути и 26 секунди. Негови подгласници станаха Александър Димитров и Георги Георгиев-Елби.

При жените на същата дистанция победителка стана Таня Димитрова, която със своите 19 минути и 51 секунди не изостана много след първия при мъжете. След нея в класирането са Радостина Бохорова и Мария Дарандашева.

В дистанцията, която привлече най-голям интерес - 10 км, най-бърз беше Теодор Банев (48 мин. и 55 сек.), следван от Стефан Късев и Златко Стоянов.

Най-бързата дама на 10 км се оказа Весела Василева (45 мин. и 56 сек.), а след нея в класирането се наредиха Сабина Николова и Ася Кременлиева.

Победител сред състезаващите се в най-предизвикателната дисциплина - 20 км, беше Мирослав Спасов (1 ч. 17 мин. и 39 сек.). На второ и трето място след него бяха Методи Георгиев и Даниел Кубашлиев.

При жените класирането на 20 км оглави Елеонора Георгиева (1 ч. 34 мин. и 5 сек.), следвана от Галина Дженева и Ралица Ангелова.