Счупихме каръка срещу Швеция, победихме ги с 3:2

Българският национален отбор по футбол направи изключителен мач срещу един от най-неудобните си съперници – Швеция. Националите ни ги надиграха с 3:2 в решаваща среща от квалификациите за Мондиал 2018. Двубоят се игра на националния стадион „Васил Левски”.

Головото шоу започна в 18-та минута. Точен беше Станислав Манолев. Последва силен натиск за Шведите, довел до дузпа. Тя обаче беше спасена от вратаря Пламен Илиев.

Въпреки всичко Шведите стигнаха до изравняване няколко минути по-късно чрез гол на Микаел Лустиг.

Българските лъвове отново излязоха напред с гол Георги Костадинов, но не успяхме да се приберем на почивката с гол преднина. Маркус Берг направи 2:2 в 44-та минута.

Победния гол падна в 79-та минута. Попадението реализира Ивайло Чочев.

Така българските национали счупиха един негативен рекорд. Това е първа победа за България срещу скандинавския отбор от 50 години. Освен това не бяхме вкарвали гол на Швеция от 1993 г., а днес им нанизахме цели три. Браво, лъвове!

След тази победа България е трета във временното класиране с актив от 12 точки. С една повече е Швеция, която е втора. Лидер е Франция с 16 точки, която победи Холандия с 4:0.

Следващия мач на националите ние срещу Холандия на 3 септември.