Швейцария измъкна точка от Испания след грешка на Давид де Хеа

Испания завърши 1:1 с Швейцария в последната си контролна среща на собствен терен преди началото на Световното първенство. Мачът се игра във Виляреал, а грешка на вратаря Давид де Хеа коства победата на Ла Фурия.

Стражът на Манчестър Юнайтед изпусна топката след изстрел на Стефан Лихтщайнер, а Рикардо Родригес при добавката я прати в мрежата в 62-ата минута за 1:1. Алваро Одриосола откри резултата в 29-ата минута, след като с воле се разписа от ъгъла на наказателното поле, засичайки центриране на Давид Силва.

Андрес Иниеста изигра своя последен мач с националния отбор пред родна публика, няколко пъти беше близо до попадение и беше изпратен с аплаузи при смяната му в 55-ата минута. Той ще прекрати кариерата си в националния отбор на Испания след края на Световното първенство в Русия.