Втора голяма изненада на Световното – Япония победи един от фаворитите Германия

Политика за бисквитки

Япония поднесе втората голяма изненада от началото на световното първенство, след като победи с 2:1 Германия в мач от група Е на турнира. Азиатският отбор се наложи над един от фаворитите за световната титла след обрат. Първата голяма изненада на турнира беше победата на Саудитска Арабия над  другия голям фаворит – Аржентина.

След първата част Германия водеше с гол на Илкай Гюндоган от дузпа, но след паузата Япония вкара два гола. Отбелязаха ги резервите Рицу Доан в 75-ата минута и Такума Асано в 83-ата.

Подобно на мача между Саудитска Арабия и Аржентина, отново отборъ,т сочен за фаворит пропусна много положения, имаше и отменен гол, а след това допусна обрат. Германия отправи общо 24 удара, от които осем точни. За 90 минути японците отправиха три точни удара, но това се оказа достатъчно, за да спечелят. Преди почивката отборът от Азия не направи почти нищо в атака. За Япония това е най-голяма победа на световни финали и едва шеста в историята. За пръв път азиатците побеждават водещ отбор от Европа.

Селекционерът на Германия Ханс-Дитер Флик заложи на четирима дебютанти на световни финали сред титулярте - Давид Раум, Нико Шлотербек, Джама Мусиала и Кай Хаверц.  Противно на очакванията за надмощие на Германия от началните минути, то първата възможност за гол се откри пред Япония. В осмата минута Гюндоган загуби топката в центъра, японците организираха контраатака, а Дайзен Маеда реализира, засичайки центриране отдясно.

До края на първата част с пропуски се отчетоха Мусиала и Томас Мюлер. Гол на Кай Хаверц в добавеното време пък беше отменен заради засада, отсъдена с технологията за видеоповторения (VAR). През второто полувреме Германия продължи да държи инициативата, но Япония потърси промени, като излезе с различна тактическа постройка. В крайна сметка, Япония победи с по-малко, но по-резултатни удари към вратата.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите