Коледа без шампанско
Представяте ли си Коледа без шампанско? Признавам си, аз не. Признавам и че нищо не разбирам от алкохолни брандове и напитки. Години наред отношенията ми с шампанизираните вина бяха единствено и само около Коледа и Нова година. А имена като Moët & Chandon, Dom Pérignon, Ruinart, Veuve Clicquot ми звучаха повече от екзотично. Фактът, че само вината от област Шампан, Франция имат право да се наричат шампанско, че са произведени по специална технология и от точно определени сортове грозде, че класическото шампанско е бяло, даже и когато е от червено грозде и че останалите вина се наричат пенливи ми беше напълно неизвестен..
Но в суматохата и цялата лудница, която настъпва в края на всяка година, каквото и да забравя, каквото и да пропусна, бутилката искрящо вино винаги е била част от усещането ми за празник. И обикновено и почти винаги грабвах първото попаднало ми в последния момент предложение в магазина с идеята, че изборът няма особено значение.
С годините обаче започнах да ставам ценител. Разглеждах с любопитство витрините, ровех се в сайтове, четях историите, които стоят зад красивите бутилки с искряща течност. Понякога изборът ми е провокиран от незначителни неща. Друг път търсенето ми е съвсем целенасочено към свежи плодови аромати. Или, към ванилия и стафиди. Или пък ми се иска да усетя плътност, зрялост, ефирност и дълъг послевкус. То е като планиране на пътешествие - свързано е с мечти, планове, далечни страни. Харесва ми да си представям коледната украса, масата, виното, искрящо в най- подходящата чаша. Харесва ми да избирам дълго и прецизно за себе си, за близки хора и приятели, за любимия мъж. И колкото по- луксозно, по- неочаквано и различно, толкова по-сбъдната година си пожелавам.
Открих и удоволствието да избирам от екрана на компютъра, вместо в суматохата на големия град. Всеки избор ме отвежда на определено място. Не можете да си представите, когато влезете в един онлайн магазин за напитки какви неподозирани неща се крият там. А знаете ли колко вида шампанско има? И какво се крие зад всеки един от тях?
Ето и няколко изпробвани съвета:
Изберете добър онлайн магазин. Моят е DrinkLink.bg.
Запознайте се с условията му и се уверете, че ви допадат.
Разберете как можете да получите поръчката си безплатно.
Предвидете поне 24 часа за доставката.
Не правете компромис с качеството.
Станете техен клиент. Лоялните клиенти винаги имат специални предложения и отстъпки.
И никога не отлагайте пазаруването за последния момент
Винаги имайте няколко качествени питиета в излишък. Красива бутилка с качествено съдържание е подходящ комплимент при всякакъв повод.
За тази Коледа моето Moët & Chandon Ice Imperial вече ме очаква. С интензивни плодови аромати на манго и гуава, в който се вплитат нотки на нектарина, малина и цариградско грозде. Вкусът е богат, свеж и завършен, с усещане за сочна плодова салата, пленителна сладост на карамел и сладко от дюли, преминаващ в пикантни и свежи нотки на грейпфрут и джинджифил. И задължително с лед, за да изпъкнат плодовите нотки.
А празничната вечер? Тя е каквато си я направим. Както всъщност и самия живот.
Но, задължително с мъничко лукс и класа.
Красимира Александрова
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Зеленски: Отказът да се издига украинското знаме е „малка грешка“, която вреди на приятелството
Свят |Лидерът на талибаните забрани на държавните служители да използват смартфони
Свят |Партията над всичко: Избирателите в САЩ е малко вероятно да обърнат гръб на спорните кандидати
Политика |Въпреки протестите: Мексиканският президент гарантира сигурността на откриването на Световното по футбол
Свят |Осъвременяват пенсиите с 7,8% по швейцарско правило от 1 юли. Социалната пенсия става 183,81 евро
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.