Aрестувахa висш мениджър на Порше

ЕС

Германската полиция е задържала висш мениджър на Порше в рамките на разследване на скандала за измами с дизелово гориво, надвиснал над Фолксваген - компанията майка на луксозните автомобили.

Говорител на компанията потвърди пред The Local, че изпълнителният директор на Порше, Оливър Блум, е информирал служителите, че един от управителите е задържан от главния прокурор на Щутгарт. Името на задържания не се цитира от властите, но според вестник Bild и изданието Wirtschaftswoche, това е Йорг Кернер. Той е инженер, отговарящ за двигателния отдел на Порше, който е работел в Ауди, когато се разразява дизеловият скандал през 2015 г.

Съобщението за ареста идва два дни след като германската полиция нахлу в офисите на Порше и Ауди, за да арестува трима от висшите ръководителите на Порше. Трите неназовани лица са обект на разследване заради подозрения в измама и фалшиви реклами, произтичащи от манипулирането на обработката на отработените газове в дизеловите автомобили, произведени от Порше.

И двете марки, произвеждащи автомобили от висок клас, са собственост на компанията Фолксваген, която призна, че през 2015 г. е използвала специален софтуер, създаден да издържи тестове за замърсяване за около 11 млн. коли по целия свят, главно в автомобилите на Фолксваген, но също така и в Ауди, Порше и Сеат.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Toyota остава най-ценната марка в Япония за 11-та поредна година
The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
Времето: Горещо с валежи над планинските масиви на Западна и Централна България
Англия спечели бронза след голов спектакъл срещу Франция – Сака блесна с хеттрик при драматичното 6:4
Нов срив във Facebook, хиляди потребители останаха без достъп до профилите си
Защо круизите се облагат с по-малко данъци от хотелите?
Лидерското умение, променящо начина, по който виждате всичко
Седем стъпки, за да овладеете сезонната реклама преди конкурентите си