Атентат в Египет отне живота на над 180 души

ЕС

Най-малко 184 души загинаха след нападение срещу джамия в северната част на Синайския полуостров в Египет, съобщава британският Гардиън.

Според свидетели на нападението, линейки са извозвали хора от джамията Ал Рауда в близките болници в град Бир ал Абед, който се намира на запад от столицата на Северен Синай Ел Ариш.

Терористите първо са взривили бомба, поставена сред вярващите, а след това са открили огън по хората.

По информация на държавната телевизия, президентът Абдел Фатах ас Сиси е свикал спешна среща за сигурността малко след атентата.

В страната е обявен тридневен траур в памет на жертвите.

В последните три години египетските сили за сигурност се борят с бунтовници, заявили лоялност към „Ислямска държава“, които стоят зад няколко атаки срещу християнски църкви и поклонници в Египет.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 4 до 10 май: Практични решения и устойчиви стратегии
Щерьо Ножаров: България не е в дългова спирала, но рискът от корекционна процедура остава
Snickers разширява платформата „Hungry“ около продуктите с фъстъчено масло
Ръст на хантавируса в Аржентина след случаите на заразени на круизен кораб
На днешната дата, 7 май. Рождeниците днес
Времето: Заоблачаване и валежи през следващите няколко дни