Австралийският премиер: Социалните мрежи се превърнаха в „дворец на страхливеца“
Премиерът на Австралия нарече социалните мрежи „дворец на страхливеца“, твърдейки, че платформите трябва да се третират като издатели, когато се публикуват неидентифицирани клеветнически коментари, предаде „Ройтерс“.
Коментарите на Скот Морисън предполагат, че той би предпочел компании като Facebook да бъдат подведени под отговорност за клевета що се отнася до съдържание, публикувано от трети страни – позиция, която би могла да затвърди статута на Австралия по темата.
Върховният съд на страната постанови миналия месец, че издателите могат да бъдат подведени под отговорност за публични коментари в онлайн форуми, решение, което противопостави Facebook и новинарските организации и предизвика тревога във всички сектори, които се ангажират със социалните медии.
„Социалните медии се превърнаха в дворец на страхливеца, където хората могат да отидат, да не казват кои са, да унищожат живота на хората и да кажат най-гнусните и обидни неща на хората и да го направят безнаказано“, каза Морисън пред репортери в Канбера.
По-късно говорител на Facebook обяви, че платформата подкрепя „модернизирането на единните австралийски закони за клевета“, както и че се надява на по-голяма яснота и сигурност в това отношение.
Австралия преглежда закона си за клевета, като след промените, засягащи издателите, американската телевизия CNN блокира достъпа на австралийци до страниците си във Facebook, позовавайки се на загриженост относно отговорността за клевета. Местният клон на британския вестник „Гардиън“ пък деактивира коментарите под повечето статии, публикувани в социалната мрежа.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |Простреляха смъртоносно 16-годишно момче в столицата
България |Единият терорист от Истанбул е бил арестуван в различни държави
Русия нападна Украйна | Advertorial |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.