Белият дом: Русия не се изтегля, а разполага още войски по границата с Украйна
Русия е разположила на границата с Украйна до 7000 допълнителни военни, някои от които са пристигнали вчера, каза високопоставен представител на Белия дом, цитиран от Франс прес.
Агенцията отбелязва, че това изявление е дошло, след като Москва обяви, че е започнала частично изтегляне на своите сили от района.
В сряда "руснаците съобщиха, че изтеглят войници от границата с Украйна. . . Сега знаем, че това е лъжа. В действителност вече потвърдихме, че през последните дни Русия е увеличила своето присъствие по протежение на границата с Украйна с до 7000 военни, някои от които са пристигнали" в сряда, заяви източникът от американското президентство, пожелал анонимност.
"Русия казва, че иска да намери дипломатическо решение, но нейните действия сочат обратното. Надяваме се тя да смени посоката преди да е започнала катастрофална и разрушителна война", изтъкна представителят на Белия дом. Той предупреди, че Москва "във всеки един момент" може да извърши операция, която да й послужи като претекст за инвазия в Украйна.
Възможно е този претекст да бъде под различни форми като провокация в Донбас или фалшиво навлизане на украински сили на руска територия, предположи анонимният източник.
Вицепрезидентката на САЩ Камала Харис ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността в края на тази седмица и ще има редица срещи в кулоарите на форума, съобщи представителят на Белия дом. В петък Харис ще проведе разговори с генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг и с лидерите на балтийските страни, а на следващия ден - с украинския президент Володимир Зеленски и с германския канцлер Олаф Шолц, информира БТА.
"Това ще е реална възможност да подчертаем нашия ангажимент за суверенитета и териториалната цялост на Украйна", отбеляза представителят на американското президентство.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Здравословното несъгласие може да е за предпочитане пред липсата на конфликт
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 9 юли. Честваме 176 години от рождението на Иван Вазов
На днешната дата |Музеите във Великобритания се изправят пред трудности заради глобалното затопляне
Свят |Lego представя осемметрово копие на купата на Световното първенство по футбол
Компании |Honda изтегля 500 хил. коли в САЩ и Канада заради проблеми с предпазните колани
Автомобили |Здравословното несъгласие може да е за предпочитане пред липсата на конфликт
Мениджмънт |На днешната дата, 9 юли. Честваме 176 години от рождението на Иван Вазов
На днешната дата |Над 150 души се обединиха в колективен иск срещу НАП. Искат по 1000 лв обезпечение
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |„Антракт 127“ – предпочитаното място за работа, срещи и събития в сърцето на София
Компании | Advertorial |Месото халал не може да бъде определяно като биологично, реши Съдът на ЕС
ЕС |20 цитата от велики предприемачи
Управление |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Свят„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
ПодкастиМарта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
ЕСИграта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
ЛюбопитноТурция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
ЛюбопитноПрезидентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
СвятРоналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
СпортКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоADVERTORIAL
Рени Пейчева от ПроКредит Банк: Лидерът, който не чака промяната, а я създава
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Коментари
Няма въведени кометари.