Бомба избухна пред Апелативния съд в Атина

Бомба избухна пред Апелативния съд в Атина

Бомба избухна пред Апелативният съд в Атина, без да рани никого, предаде Франс прес, като цитира гръцката полиция.

Експлозията е станала през нощта. Преди това в няколко медии са получени предупреждения по телефона. Полицията е евакуирала околностите.

Неизвестно лице е телефонирало в 02,50 ч. в редакцията на „Вестника на редакторите” и в сайта на изданието „Зунгла”, като е казало, че до 40 минути ще избухне бомба в Апелативния съд, предаде бТВ. На място са пристигнали специалисти по обезвреждане на взривни устройства, които събират данни, за да установят вида на бомбата и да открият нападателите. 

Тътенът се е чул в няколко квартала на Атина.

Властите смятат, че става дума за терористичен акт. Пред телевизия „Скай” представител на полицията е потвърдил, че взривът е нанесъл сериозни щети на сградата на съда и на сгради в близост до него.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул