Британската полиция твърди, че е установила кой е отровил Скрипал

Британската полиция твърди, че е установила кой е отровил Скрипал

Британски следователи смятат, че са идентифицирали заподозрените за нападението с нервнопаралитичното вещество Новичок срещу руския двоен агент Сергей Скрипал и дъщеря му в британския град Солсбъри през март, предаде Ройтерс, като се позова на Прес асошиейшън.

Няколко руснаци са замесени в опитите за убийство, съобщи пред Прес асошиейшън източник, запознат със следствието. ДПА посочва, че самоличността на заподозрените е била потвърдена с кръстосани проверки на записи от камери за наблюдение на хора, влезли във Великобритания в този период.

Великобритания неведнъж е заявявала, че Русия е отговорна за нападението, но Москва обаче категорично отхвърля тези обвинения, заявявайки, че нито в СССР, нито в Русия е съществувала програма за разработване на подобен вид бойно вещество.

Бившият полковник от ГРУ Сергей Скрипал и неговата дъщеря Юлия бяха открити в критично състояние в парк в Солсбъри на 4 март. Според британските власти те са отровени с бойния нервнопаралитичен газ „Новичок“.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Преговорите са много близо до реален резултат
Управителят на БНБ: Държавата има опора, дори когато политиката е в криза
Германското министерство на отбраната нарече стратегията за национална сигурност на САЩ „документ за развод“
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Димитър Манолов: Имаше по-добри възможности за бюджетно решение
Типове поведение, които обезсмислят титлата „лидер“
Дания недоволства от избора на Тръмп на пратеник, подкрепящ американския суверенитет над Гренландия
Япония се готви да възобнови дейността на най-голямата атомна електроцентрала в света близо 15 години след Фукушима