Британският премиер Борис Джонсън няма търпение да се върне на работа

Британският премиер Борис Джонсън няма търпение да се върне на работа

Британският премиер Борис Джонсън се върна в неделя в канцеларията си на "Даунинг стрийт" номер 10, след като се възстанови от болестта, предизвиквана от новия коронавирус, предаде агенция Ройтерс.

Петдесет и петгодишният Джонсън прекара три нощи в интензивно отделение, докато бе болен от Ковид-19. Говорителка на правителството потвърди, че в неделя вечерта той се е завърнал на "Даунинг стрийт" номер 10, след като в продължение на две седмици се възстановяваше в провинциалната си резиденция в Чекърс.

От понеделник той се връща на работа, заяви външният министър Доминик Рааб, който заместваше Джонсън по време на отсъствието му. По думите на Рааб премиерът няма търпение да се върне на работа.

На бюрото си Джонсън ще намери писмо от лидера на опозиционната Лейбъристка партия Киър Стармър с призив правителството да обясни кога и как ще бъдат разхлабени социалните и икономическите ограничителни мерки, въведени заради пандемията.

Официалният брой на смъртните случаи от Ковид-19 във Великобритания нарасна в неделя до 20 732, а броят на заразените - до 152 840, отбелязва Ройтерс.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Токсичен облак от хлор блокира 150 000 души в домовете им, близо до Барселона
Турският външен министър и бивш шеф на разузнаването разказа за опит да бъде отровен
Командващия британския Кралски флот е подал оставка заради връзка с подчинен
Изненадващо прост метод за разрешаване на конфликти на работното място
Премиерът: Неприемливо е Радев да чертае политическия си проект в електорална надпревара с "Възраждане"
Макрон, Мерц, Стармър и Туск отидоха в Киев, за да покажат "непоколебима" подкрепа за Украйна
Радев: По-важно от напрежението в Европа, е напрежението в България
Наталия Киселова: Въпросът за референдума за еврото е спорен