Дания въведе задължително ръкостискане на церемонията по даване на гражданство
Датската министърка на имиграцията и интеграцията Ингер Стьойбер председателства новия вариант на церемонията по връчване на гражданство, която вече включва задължително ръкостискане, предаде ДПА.
Основната причина за въвеждането на тази мярка произтича от отказа на някои мигранти мюсюлмани да се ръкуват с хора от противоположния пол.
"Точно това е моментът, в който ставате датски граждани", каза Стьойбер след ръкостисканията с девет нови датчани, съобщи телевизия ТВ2.
Задължителното ръкостискане на церемонията по даване на гражданство влезе в сила тази година. Съгласно закона едва след ръкостискането кандидатите за гражданство може да бъдат приемани като датчани, информира БТА.
Предложението на десноцентристкото правителство бе подкрепено от Датската народна партия, която иска твърда имиграционна политика.
Днешната първа церемония за гражданство от новия тип се състоя в Копенхаген. Следващите ще са в общините, където живеят кандидатите за датско гражданство.
На церемонията новите датски граждани обещават в писмена декларация да спазват датските закони и конституция и ценностите на Дания.
Някои кметове и партии критикуват задължителното ръкостискане.
Някои хора, например по религиозни причини, предпочитат други жестове вместо ръкостискането, като поставяне на ръка на гърдите.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.