Турция въвежда със закон затвор за фалшиви новини в социалните медии
Турското правителство е подготвило законопроект срещу дезинформацията чрез социалните медии, който предвижда наказание до две години затвор за обида и до пет години за фалшива новина, съобщи турският в. "Тюркийе", цитиран от БТА.
Проектът, който внася изменения в Турския наказателен кодекс, предстои да бъде разгледан в парламента, когато започне работа през октомври. Той бил подготвен след проучване на законодателството в областта на европейски държави като Германия, пише проправителственият вестник.
Според проекта лице, което обижда другиго в социалните медии, подлежи на наказание от три месеца до две години лишаване от свобода. За онези, които разпространяват или създават фалшиви новини, се предвижда затвор от 1 до 5 години.
Планира се също така и създаване на механизъм, който да следи за фабрикуването и разпространението на неверни новини. Възможно е да бъде създадена специална дирекция за социалните медии в състава на Института за информационни технологии и комуникации /BTK/ или Висшия съвет за радио и телевизия /RTUK/, посочва още изданието.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 31 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |Character.AI забранява достъпа на потребители под 18-годишна възраст
Технологии |САЩ получават отсрочка от Китай за редкоземните елементи, но не и отмяна
Бизнес |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Най-кратката притча за вярата
Техники за успех | Advertorial |„Райкомерс Конструкшън“ — семейството с визия за бъдещето
Без банери |На днешната дата, 31 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Марк Твен публикува автобиографията си 100 години след смъртта си
Маркетинг | Advertorial |Как изглеждат бюрата на Стив Джобс, Бил Гейтс и Марк Зукърбърг?
Маркетинг | Advertorial |Българин в Италия спаси две жени от пожар
България | Advertorial |Китай потвърди плановете си да изпрати астронавти на Луната до 2030 г.
Любопитно |Необикновено червено Ferrari смая купувачите в Лондон
Маркетинг | Advertorial |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.