Двама британци открити в безсъзнание от въздействието на неизвестно вещество

ЕС

Британската полиция обяви тежък инцидент, след като двама души са намерени в безсъзнание от въздействието на неизвестно вещество в английския град Еймсбъри, който е на около 10 км северно от Солсбъри, предадоха Ройтерс и ТАСС.

"Тази вечер полицията на Уилтшър обяви тежък инцидент по подозрение, че двама души може да са били изложени на неизвестно вещество в Еймсбъри. Местата, които двамата пострадали може да са посетили преди заболяването си в района на Еймсбъри и Солсбъри, са отцепени като предохранителна мярка", заяви полицията на графство Уилтшър.

По данни на правоохранителните органи в събота вечерта мъж и жена на възраст между 40 и 50 години са намерени в безсъзнание в дома си в Еймсбъри, предаде БТА. Те са приети в болница в Солсбъри в критично състояние.

На 4 март Великобритания обяви, че 66-годишният бивш полковник от руското военно разузнаване Сергей Скрипал, който е осъден в Русия за шпионаж в полза на Великобритания, и 33-годишната му дъщеря Юлия са били подложени на въздействието на нервнопаралитично вещество в Солсбъри. Впоследствие Лондон заяви, че това вещество е било разработвано в Русия и обвини Москва, че е замесена в инцидента. Русия отхвърля обвинението, отбелязва ТАСС.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да надскочите собствената си гледна точка и да откриете истината
Най-подценяваната човешка способност
От бира до спортни екипи, това са компаниите, чиито акции ще скочат най-много заради Световното по футбол според Goldman
Стражите на Ислямската революция заплашиха с убийство израелския премиер Бенямин Нетаняху
Лидерски грешки, които струват скъпо
На днешната дата, 16 март. Рождениците днес
Защо любимите ви знаменитости продават гласовете си на тази компания за изкуствен интелект?
Златан Ибрахимович грабна вниманието на света с кампания срещу глада